KULLANIM KOŞULLARI

 

Son güncelleme: 10.06.2024

 

MTICKET TÜRKİYE ORGANİZASYON HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ, Mersis No: 0623215792600001, Ticaret Sicil No: 1018308, Kayıtlı adres: MERKEZ MAH. ABİDE-İ HÜRRİYET CAD. SİBEL APT NO: 161 İÇ KAPI NO: 3 ŞİŞLİ / İSTANBUL, TÜRKİYE, bundan böyle (“Platform”, “Biz”, “Bize” veya “Bizim” olarak anılacaktır), https://mticket.com.tr. Adresinde yer alan online sistemin sahibi ve etkinlik organizatörü sıfatını haiz olup diğer etkinlik organizatörleri ile ayrı sözleşmeler temelinde işbirliği yapar. 

KONTRAMARKA OÜ, Kayıt kodu: 14693656, Kayıtlı adres: Harju maakond, Tallinn, Kesklinna linnaosa, Pärnu mnt 139b, 11317 Estonya Cumhuriyeti, (bundan böyle “Şirket” olarak anılacaktır), sistemin sahibi olarak Bilet Uygulayıcıları ve Etkinlik Organizatörleri ile ayrı anlaşmalara dayalı olarak işbirliği yapmaktadır. 

Bu Kullanım Koşulları (bundan böyle “Sözleşme” olarak anılacaktır), Şirkete ait Uygulayıcı Widget'ı aracılığıyla yapılan tüm satın alımlar için geçerlidir ve satın alma sürecini anlamanızı sağlamak ve Hizmetlerin sağlanmasındaki katılımımızı ve Biletlerin satın alınmasının özelliklerini açıklamak için tasarlanmıştır. Sözleşme, https://mticket.com.tr web sitesine yerleştirildiği tarihten itibaren yürürlüğe girer ve süresiz olarak geçerlidir. 

Varsayılan olarak, Siteyi üçüncü taraf şirketlerin (Uygulayıcılar) çeşitli etkinlikler ve konserler için Bilet satışı için reklam yayınlamasına olanak tanıyan çevrimiçi bir platform olarak sağlıyoruz. Bu durumda, Bilet Uygulayıcılarından sorumlu değiliz, yalnızca onları Bilet satın almak isteyen Alıcılarla buluşturuyoruz. Alıcı, Sitemize erişerek veya Sitemizi kullanarak bu Kullanım Koşullarına ve Gizlilik bildirimine tabi olmayı kabul eder. Alıcı bu Şartlarla bağlı olmayı kabul etmezse veya Şartlar herhangi bir zamanda kabul edilemez hale gelirse alıcının Siteden, Widget’tan derhal çıkması ve Hizmetlerimizi kullanmaya devam etmemesi gerekmektedir.  

Bilet almadan önce Alıcı, Siteden Sistem tarafından otomatik olarak belirlenen ve ilgili Uygulayıcıyı (belirli bir Etkinlik için Bilet satmaktan sorumlu olan) Alıcıya bağlayan ayrı bir içerik modülüne (Widget) yönlendirilir. Alıcı, bir bilet satın alarak ilgili Uygulayıcının satın alma koşullarını kabul eder. 

Tüm Bilet Uygulayıcıları bu Kullanım Koşullarında belirtilen şartlara tabidir. Platformun, Siteyi kullanıma sunmanın yanı sıra, ek olarak Uygulayıcı veya Organizatör olarak hareket edebileceğine ve Bilet satabileceğine dikkatinizi çekeriz. Bu durumda, Uygulayıcılar ve Organizatörler için bu Hüküm ve Koşullar tarafından sağlanan aynı hak ve yükümlülüklere sahip olduğumuzu bildiririz. 

Bu Kullanım Koşullarında istediğimiz zaman değişiklik yapabileceğimizi ve bu değişiklikleri https://mticket.com.tr Sitesinde yayınladığımızda değişikliklerin derhal geçerli olacağını önemle hatırlatırız. Yukarıdaki “Son Güncelleme” tarihi, Sözleşmenin en son ne zaman revize edildiğini göstermektedir. Bu tarihten sonra Siteyi, Widget'ı ve hizmetlerimizi kullanmaya devam ederek değişiklikleri kabul etmiş sayılırsınız. 

Ek sorularınızın mevcut olması halinde veya detaylı bilgi için lütfen [email protected] adresinden e-posta yoluyla bizimle iletişime geçin. 

Bu belgede, aşağıdaki terimler tekil ve çoğul olarak (terim ve/veya tanımda aksi belirtilmedikçe) aşağıdaki anlamlarda eşit olarak kullanılmaktadır:

-  “Bilet” - Alıcıya e-posta ile gönderilen (işbu Sözleşme hükümlerinde veya https://mticket.com.tr web sitesinde aksi belirtilmedikçe) ve Alıcının Etkinliğe katılma (geçme, izleme, dinleme) hakkını belgeleyen, bir çizgi kodu, sipariş numarası, Etkinliğin adı, tarihi, yeri, Alıcıya tahsis edilen koltuk (sektör, sıra vb.), Etkinliğe katılma maliyeti ve Hizmet Ücreti tutarı ile ek yasal veya teknik bilgileri içeren bir belgedir. 

-  “Rezervasyon” - Alıcı tarafından ödenmeyi bekleyen oluşturulmuş bir Sipariş.

-  “Sipariş” - Alıcı tarafından Widget üzerinden seçilen ve Sistem tarafından tek bir kimlik numarasıyla birleştirilen bir Etkinlik için bir veya daha fazla Bilet. 

-  “Etkinlik” - tiyatro gösterisi, sirk gösterisi, konser, sergi, film gösterimi, festival, gösteri, moda şovu, spor müsabakası, gezi ve ayrıca katılımı yalnızca özel bir belge Biletinin ibraz edilmesi halinde mümkün olan diğer herhangi bir etkinlik dahil olmak üzere bir kültür ve eğlence etkinliği. 

-  Etkinliğin “Organizatörü” - ilgili, izin belgelerine (yasalarca öngörülmüşse) sözleşmelere dayanarak Etkinliği düzenleme ve gerçekleştirme hakkına sahip olan ve Etkinlikten sorumlu olan tüzel kişilik, bireysel girişimci. 

-  “Alıcı” veya “Siz”, bu Sözleşme uyarınca rezervasyon yapmak (varsa) ve Bilet düzenlemek için Uygulayıcının hizmetlerini kullanan gerçek veya tüzel kişidir.

-  Biletlerin “Uygulayıcısı” - Biletleri satan, Etkinlik hakkında yayınlanan bilgilerin içeriğinden ve doğruluğundan ve Biletlerin uygunluğundan ve orijinalliğinden sorumlu olan ve bunları kontrol eden tüzel kişilik.

-  “Hizmet Ücreti” - Biletlerin satışı sırasında Bilet rezervasyonu ve satışı hizmetleri için Alıcıdan tahsil edilen ücrettir. Her bir Bilet için Hizmet Ücreti miktarı, Bilet üzerinde belirtilen bilet fiyatının belirli bir yüzdesidir. 

-  “Sistem”, web sitesinin çalıştığı ve widget'ı kontrol ettiği, rezervasyon, kayıt, satış ve Biletlerin benzersiz seri ve numaralarının oluşturulması, kullanıcı işlemlerinin tanımlanması ve saklanması, satın alma onaylarının e-posta ile gönderilmesi vb. için tasarlanmış Şirkete ait bir yazılım kompleksidir. 

-  “Site”, Platform'un https://mticket.com.tr bağlantısında bulunan web sayfalarının (alt alan adları dahil) bir koleksiyonudur. 

-  “Widget”, Alıcı'nın Uygulayıcı ile iletişimini düzenlemeye yarayan ve Alıcı'nın Bilet satın almak için yönlendirildiği Şirket'in bir içerik modülüdür.

Siteyi ve Widget'ı bir hesap açmadan görüntüleyebilirsiniz. Rezervasyon, Sipariş veya Bilet satın alma gibi belirli işlevleri gerçekleştirmek için bir hesap açmanız gerekecektir. Sistemde hesabınıza her giriş yaptığınızda, Şirket size e-postanıza benzersiz bir kod gönderecek ve bu kod hesaba giriş için bir şifre görevi görecektir. Hesabınızın kullanıcı adını ve şifresini üçüncü şahıslarla paylaşmayın. Kullanıcı adınızın ve şifrenizin gizliliğinden ve kullanımından ve hesabınız üzerinden yapılan tüm faaliyetlerden (satın alımlar dahil) Alıcı sorumludur.

Hesabınızın yetkisiz kullanımından veya hesabınızla ilgili başka herhangi bir güvenlik ihlalinden şüpheleniyorsanız, derhal bizi yazılı olarak bilgilendirmelisiniz. Şirket ve Platform, kullanıcı adınızın veya şifrenizin ifşa edilmesi veya kullanıcı adınızın veya şifrenizin başka biri tarafından kullanılmasıyla ilgili herhangi bir zarardan sorumlu değildir.

Bir hesap açarken Alıcı, resmi belgelere göre kendi adını kullanmalıdır. Başka bir kişinin adını, o kişiyi taklit etmek amacıyla veya başka herhangi bir nedenle kullanamazsınız. Ayrıca, isim saldırgan, kaba veya müstehcen olmamalıdır. Şirket veya Biz, hesabınızın artık güvenli olmadığına inanırsa veya kullanıcı adınızın birinin haklarını ihlal ettiğine dair bir şikayet alırsa, şifrenizi (varsa) değiştirmenizi isteyebiliriz. Aynı zamanda Şirket, nedenini açıklamaksızın istediği zaman hesabınızı silebilir. Alıcı, hesabının veya kullanıcı adının sahibi değildir.

Kayıt işlemine başlamadan önce Alıcı, Kullanım Koşulları ve Gizlilik Bildirimi hakkında bilgi edinmelidir. Kaydınız, Kullanım Koşullarını ve Gizlilik Bildirimini tam ve koşulsuz olarak kabul ettiğinizin teyididir.

Siteyi ve Widget'ı kullanmak ve bir hesap açmak için en az 18 yaşında olmanız ve yasal olarak bağlayıcı sözleşmeler yapma hakkına sahip olmanız gerekir. Herhangi bir nedenle kaydınız reddedilebilir, hesabınız sonlandırılabilir veya Widget'a erişiminiz engellenebilir.

Kayıtlı kullanıcıların çeşitli Etkinlikler için Bilet satın almalarına yardımcı olan çevrimiçi bir platformuz. İşbu Kullanım Koşulları, taraflar arasında işbu belgenin konusuna ilişkin anlaşmanın tamamını teşkil etmektedir.

Kullanım Koşullarının bu bölümü, Siteyi kullanımınız ve Bilet satın alımınız için geçerlidir. Alıcı, Siteyi kullanarak Bilet satın almakla Uygulayıcı ile bir anlaşma yapmış olur. Biz de kişisel verilerinizi aktarmak için onayınızı alırız ve Alıcı olarak tanımlanmanızı sağlayan hesabınızla ilgili bilgilerinizi aktarabiliriz.

Satış sırasında aksi belirtilmedikçe, Etkinlik Organizatörleri ve/veya Etkinlik Bileti Uygulayıcıları için bir aracı olarak hareket ederiz. Bilet satın alırken, Alıcı her zaman Uygulayıcılardan biriyle (Platform da Uygulayıcı olabilir) doğrudan tek seferlik bir anlaşma yapar.

Uygulayıcı, Biletlerin fiyatlarını belirler (Organizatörle anlaşarak) ve Uygulayıcının Biletlerin size satışı yoluyla üstlendiği yasal yükümlülüklerden, yani Biletin öngörülen biçimde olmasından ve Organizatöre ibraz etme ve Etkinliğe erişim hakkınızı teyit etmekten size karşı sorumludur.

Organizatör, Etkinliğin gerçekleşmesini ve satın aldığınız Bilet(ler)e uygun olarak etkinliğe erişebilmenizi sağlamaktan size karşı sorumludur. Etkinlik ertelenir veya iptal edilirse, öncelikle Uygulayıcı ile iletişime geçmeli ve bu Koşulların 5. Bölümü “Para İadeleri” uyarınca hareket etmelisiniz.

Platform, Sitede fiyatlandırma, etkinlik listeleri, oturma yerleri vb. ile ilgili rehberlik sağlayabilse de, bunlar yalnızca bilgilendirme amaçlıdır (doğruluk konusunda herhangi bir garanti verilmez). Platform (Uygulayıcı veya Organizatör olarak hareket etmiyorsa), Uygulayıcının, Etkinlik Organizatörünün, onun adına hareket eden üçüncü tarafların, organizasyonun kendisinin ve Etkinliğin düzenlenme gerçeğinin eylemlerinden sorumlu değildir.

Ayrıca, Platform Alıcı, Uygulayıcı ve Organizatör arasındaki anlaşmazlıkların çözümünü kolaylaştırabilse de, Biletlerin bulunabilirliğini, kalitesini veya yasallığını; seçtiğiniz Etkinliklerin güvenliğini; Etkinliklerle ilgili bilgilerin doğruluğunu veya gerçekliğini; Uygulayıcıların Bilet satma veya Alıcıların ödeme yapma kabiliyetini; veya Alıcının veya Uygulayıcının işlemi tamamlayacağını kontrol veya garanti etmiyoruz. Çevrimiçi bir Platform olarak, Site üzerinden satılan Biletlerin (Uygulayıcı veya Organizatör olarak satılanlar dışında) sahibi değiliz.

Platform, bu Koşullar kapsamındaki hak ve yükümlülüklerini, Sizin için daha az elverişli olmayan aynı şart ve koşullarla istediği zaman devredebilir veya devredebilir. Alıcı, Platform'un önceden yazılı izni olmaksızın bu Koşullar kapsamındaki yükümlülüklerini veya herhangi bir hakkını veya yükümlülüğünü devredemez veya aktaramaz.

Alıcı, kişisel verilerini ve Widget'taki bilgileri doldururken üçüncü tarafların kişisel verilerini Şirkete aktararak, size Bilet satış hizmetleri sunabilmek için Uygulayıcının bu verileri Şirketten alması gerektiğini kabul eder ve anlar. Şirket'in topladığı ve Uygulayıcı'ya aktarabileceği kişisel veriler arasında soyadı, adı, cinsiyeti, doğum tarihi, iletişim telefon numarası, ikamet adresi ve e-posta adresi olabilir. Şirket, bazı etkinliklerde (örneğin futbol vb.) güvenliği sağlamak amacıyla kimlik belgesi numarası ve/veya vergi numarası şeklinde kişisel veriler toplayabilir.

Sipariş için ödeme yaptıktan sonra, Alıcı Bileti e-posta ile kendi başına alır ve Etkinliği düzenlemekten sorumlu kişiye sunmakla sorumludur. Bunu yapmak için, Bileti yazdırabilir veya teknik bir cihazın hafızasına kaydedebilirsiniz, ancak bu tür bir cihazın belgeyi mekandaki erişim kontrol sistemi tarafından kontrol (tarama) için görüntülemenize izin vermesi şartıyla.

Widget kullanılarak bir Bilet sipariş edilmesi durumunda, Alıcının e-posta adresine bir mesaj gönderilir. Alıcı, bir sonraki Siparişi vermeden önce tamamlanan Siparişin tam fiyatını ödemelidir.

Etkinliğe giriş her zaman Uygulayıcı, Organizatör ve mekan işletmecisinin hüküm, koşul veya kurallarına tabidir. Bu şartları, koşulları veya kuralları okumak alıcının kişisel sorumluluğundadır.

Alıcı, Bilet satın aldığı etkinliklerden haberdar olmalı ve etkinliğin ertelenip ertelenmeyeceğini, iptal edilip edilmeyeceğini veya başka bir şekilde değiştirilip değiştirilmeyeceğini bağımsız olarak kontrol etmelidir. Uygulayıcı, Widget üzerinde Bilet sunduğu etkinlikleri güncel tutmakla sorumludur. Etkinliğin iptal edilmesi durumunda Uygulayıcı, Organizatörün resmi bildiriminden sonra 48 saat içinde Etkinlikle ilgili bilgileri Widget'tan silmelidir. Bilet Alıcıya satılırsa, Uygulayıcı parayı Alıcıya iade etmekle yükümlüdür. Alıcıları etkinliklerdeki değişikliklerden haberdar etmek için elimizden geleni yapacağız ancak bunu yapmak zorunda değiliz.

Biletler için Widget'ta size sunulan herhangi bir yöntemle ödeme yapma hakkına sahipsiniz. Ödeme, Alıcı tarafından ödeme (bankacılık) kurumu tarafından işlemin başarılı olduğunun onaylanması ve paranın hesaba fiilen aktarılması anında tamamlanmış sayılır.

Uygulayıcı Bilet için ödemeyi aldıktan sonra Sipariş tamamlanmış sayılır ve Alıcı Etkinliğe katılma hakkına sahip olur. Rezervasyon Süresi boyunca siparişin ödenmemesi veya kısmen ödenmesi durumunda, Sipariş satılmamış sayılır ve iptal edilir.

Uygulayıcı, Organizatör, Şirket ve Platform, Uygulayıcının kanunen bu satışlar üzerinden vergi hesaplaması, toplaması ve havale etmesi gereken durumlar haricinde, Biletlerin satışına ilişkin herhangi bir verginin hesaplanmasından ve ödenmesinden sorumlu değildir. Geçerli tüm vergiler Biletinizin satış fiyatına dahil edilmelidir.

Uygulayıcının kanunen bu tür vergileri hesaplaması, toplaması ve havale etmesi gereken durumlar haricinde, Sizin adınıza herhangi bir kuruluşa yapılan herhangi bir vergi ödemesinin doğruluğu veya uygunluğundan hiçbir şekilde sorumlu olmadığımızı kabul edersiniz. Alıcı, Uygulayıcıyı, Organizatörü, Şirketi ve Platformu (varsa) iştiraklerini, bağlı kuruluşlarını, görevlilerini, yöneticilerini, temsilcilerini ve çalışanlarını herhangi bir yerel, bölgesel, eyalet veya uluslararası vergi yükümlülüğü veya herhangi bir vergi hükmü, yasası, emri veya kararnamesi kapsamında ödenecek tutarlarla ilgili herhangi bir üçüncü taraf veya hükümet talebinin bir sonucu olarak ortaya çıkan tüm yükümlük, faiz ve masraflardan (avukat ücretleri dahil) ibra edecektir.

Widget kullanılarak satın alınan Biletler için Alıcılardan alınan ödemeler doğrudan Uygulayıcı tarafından işlenir ve Widget bu amaçlar için Uygulayıcıya sağlanır. Uygulayıcıların ülkeden ülkeye ve etkinlikten etkinliğe değişiklik gösterdiğini anlamalısınız. Aynı zamanda Platform da Uygulayıcı olarak hareket edebilir ve sizden para alabilir. Uygulayıcı hakkındaki bilgiler Bileti satın almadan önce size sağlanır. Uygulayıcı ve Biz, yabancı para biriminde veya yabancı kişilerden biletleme ve kayıt ücretleri de dahil olmak üzere bankanız ve/veya kredi kartı şirketiniz tarafından alınan ücretleri kontrol etmiyoruz (ve açıklayamıyoruz). Satın almadan önce geçerli tüm ücretler, kredi kartı ek ücretleri ve para birimi dönüştürme oranları için bankanıza veya kredi kartı şirketinize danıştığınızdan emin olun.

Bir Bilet satın almadan önce Uygulayıcının tüzel kişiliği, satış koşulları ve gizlilik politikası hakkında bilgi edinmenizi ve herhangi bir nedenle Koşullardan herhangi birini kabul etmiyorsanız, Bilet satın almaya yönelik herhangi bir işlem yapmamanızı rica ederiz, çünkü bu işlem geri alınamaz olabilir ve Biletler için para kaybetmenize neden olur.

Uygulayıcı, kredi kartı veya banka hesabı bilgileriniz de dahil olmak üzere kayıt, sipariş, satın alma veya ödeme sırasında Alıcı tarafından sağlanan herhangi bir bilgiyi doğrulayamaz veya tanımlayamazsa, Biletleriniz iptal edilebilir. Uygulayıcı, bu kredi kartı veya banka hesabı kullanılarak ve/veya bu kredi kartı veya banka hesabıyla ilişkili herhangi bir çevrimiçi hesap aracılığıyla yapılan tüm bekleyen Bilet satın alımlarını yerine getirmeyi reddedebilir. Bizim veya Şirketin ödemelerinizle ilgili herhangi bir şüphesi varsa, Siteyi ve Widget'ı kullanmanız yasaklanabilir.

Widget'ı kullanarak Bilet satın alırken, Alıcı her etkinlik için belirli sayıda Bilet ile sınırlıdır. Bu limit her işlem sırasında belirlenir ve kontrol edilir. Bu Sözleşme, Biletlerin hileli bir şekilde satın alınmasını önlemeyi amaçlamaktadır. Her hesap benzersiz bir kişiyle ilişkilendirilmeli ve geçerli, doğrulanabilir bilgiler içermelidir. Bilet kısıtlamalarını atlatmak veya aşmak için birden fazla hesap kullanılamaz. Alıcının belirtilen Bilet sınırlarını aşması veya aşmaya teşebbüs etmesi halinde, Uygulayıcı herhangi bir veya tüm siparişleri ve Biletleri bildirimde bulunmaksızın iptal etme ve Bilet satın almanızı yasaklama hakkını saklı tutar. Belirlenen limitin aşılması nedeniyle iptal edilen Biletler nominal değer üzerinden (ücretler hariç) iade edilebilir.

Limit şartına uymak amacıyla, Alıcıların Widget üzerinden Bilet satın almak için otomatik yazılım kullanmaları ve herhangi bir güvenlik önlemini, erişim kontrol sistemini veya diğer teknolojik kontrolleri atlatmaları yasaktır.

Alıcı tarafından Bilet için ödenen tutar yanlışsa (insan hatası, Widget veya başka bir sistemdeki arıza nedeniyle), Bilet iptal edilebilir (veya o Bilet için sipariş) ve Alıcı tarafından ödenen tutar iade edilebilir. Aynı zamanda, Alıcının veya başka herhangi birinin bu tür hatalarla bağlantılı olarak maruz kaldığı seyahat masraflarından veya diğer masraflardan sorumlu değiliz.

Bir Bilet satın alırken, Alıcı her durumda geçerli e-posta adresini, telefon numarasını, adını ve Bilet alıcısının adını (bazı durumlarda, bu tür gereklilikler varsa, pasaport verileri ve vergi numarası) vermeyi taahhüt eder. Bu bilgilerin verilmemesi veya Alıcıya yanlış ya da geçersiz bilgi verilmesi halinde Biletin satışı reddedilebilir.

Biletin kaydedilmesi ve kopyalanmaya karşı korunması sorumluluğu yalnızca Alıcıya aittir. Bir Bilet kopyalanırsa, Etkinliğe erişim ilk sunulan Bilete açık olacaktır.

Bazı yargı bölgelerinde, Biletler için satış noktaları (kasalar) olabilir. Bu tür bilet gişeleriyle ilgili mevcut ve gerekli tüm bilgiler her bir Etkinlik için yayınlanacaktır. Kasada ödeme yapıldığında, ödeme Alıcı tarafından kasada paranın alındığı anda tamamlanmış sayılır.

Etkinlik Biletleri için geri ödemeler, size Bileti satan Uygulayıcı tarafından ve yalnızca etkinlik iptali durumunda yapılır. Aynı zamanda, Alıcıya yalnızca Biletin nominal değeri iade edilir, Hizmet Ücreti ve Ek Hizmetlerin bedeli iade edilmez.

Siparişin (Biletlerin) nakit olmayan bir yöntemle (banka kartı) ödenmesi durumunda Alıcıya yapılacak iadeler, Alıcının [email protected] adresine veya Uygulayıcının adresine Bilet(ler)in bir fotoğrafını ve/veya taranmış bir kopyasını ve satın alındığını doğrulayan bir belgeyi (hesap özeti, ödeme emri vb.) ekleyerek elektronik bir talep göndermesinden sonra gerçekleşir. Biletlerin satış noktalarından (Gişeler) satın alınması durumunda, Alıcı Bilet(ler)i saklamak ve talebimiz üzerine bunları Bize veya Şirkete (talimatlarımıza uygun olarak) göndermekle yükümlüdür.

Yalnızca Siparişte bilgileri belirtilen Alıcı para iadesi için başvurabilir. Para iadeleri, Alıcının talebi anından itibaren 10 (on) iş günü içinde yapılırken, son tarih 10 (on) iş günü daha uzatılabilir.

Etkinlik ertelenirse (ertelenirse), Alıcılar Bizimle veya Uygulayıcı ile iletişime geçmelidir ve Biz de Biletlerle ilgili herhangi bir sorunu çözmeye çalışacağız. Uygulayıcının yeniden planlanan etkinlikler için Biletleri yeniden satması, iptal etmesi veya değiştirmesi yasaktır. Yukarıda belirtildiği gibi kalıcı olarak iptal edilmedikleri sürece, yeniden planlanan etkinlikler için para iadesi yapılmayacaktır.

Ayrıca, kısmi performanslardan, mekan, kadro, zaman değişikliklerinden veya daha sonraki kötü izlenimlerinizden sorumlu değiliz. Bu durumlarda para iadesi yapılmaz.

Alıcı şu haklara sahiptir:

-  Bilet satış kuralları, Bilet fiyatları, mevcut Bilet kategorileri ve Sitede ve Widget'ta yayınlanan Etkinliklerle ilgili diğer bilgiler hakkında bilgi almak;

-  Bilet için Widget'ta sunulanlar arasından ödeme yöntemini seçmek, Alıcı bir veya başka bir ödeme yöntemini kullanma kurallarına aşina olmakla yükümlüdür;

-  Platformun ve Uygulayıcının çalışmaları hakkında Sitede belirtilen iletişim bilgilerine geri bildirim göndermek;

-  Sipariş için ödeme yapmadan önce Widget üzerinden bir Bilet satın almayı reddetmek. Böyle bir ret, Uygulayıcının Alıcıya karşı tüm yükümlülüklerinin sona ermesine yol açacaktır.

Siteyi, Widget'ı ve Hizmetleri kullanarak, aşağıdakilerden herhangi birini yapmamayı kabul edersiniz:

-  Çalışanlarımızdan herhangi birine veya diğer kullanıcılara karşı saldırgan davranışlarda bulunmak;

-  önceden yazılı iznimiz olmadan ticari markalarımızı kullanmak;

-  Bizim ve varsa ilgili üçüncü tarafın önceden yazılı izni olmadan Site, Widget veya Hizmetlerdeki herhangi bir içeriği (Bilgileriniz dışında) veya yazılımı kopyalamak, çoğaltmak, yeniden yapılandırmak, değiştirmek, türev çalışmalar oluşturmak, dağıtmak veya herkese açık olarak görüntülemek;

-  Sitenin, Widget'ın veya Hizmetlerin düzgün çalışmasına ya da Site, Widget veya Hizmetler üzerinde gerçekleştirilen herhangi bir faaliyete müdahale etmek veya müdahale etmeye çalışmak.

Alıcılarımızı, Uygulayıcılarımızı, Bizi ve Şirketi korumak amacıyla, algoritmalar veya otomatik sistemler kullanarak Bilet satışlarını veya listelemelerini dolandırıcılık belirtilerine karşı tarayabiliriz, bu da listelemelerin veya satışların otomatik olarak iptal edilmesine ve hesapların geçici veya kalıcı olarak askıya alınmasına neden olabilir. İşleminiz yanlışlıkla iptal edildiyse veya hesabınız yanlışlıkla askıya alındıysa, lütfen Bizimle iletişime geçin; hesabınız veya şirket bilgileriniz bizim takdirimize bağlı olarak eski haline getirilebilir.

Şu haklara sahibiz:

-  Alıcı'nın işbu Sözleşme'de belirtilen kurallara uygun olarak tüm sipariş kayıt/ödeme prosedürüne uymasını talep etmek.

-  Alıcının 1 (bir) takvim ayı içinde 2 (iki)'den fazla ödenmemiş Rezervasyonu ve/veya Siparişi varsa Alıcının Rezervasyonunu ve/veya Siparişini iptal etmek.

-  Site, Sistem ve/veya Widget'ın herhangi bir yazılımını istediği zaman değiştirebilir, önemli arıza, hata ve aksaklıkların tespiti üzerine ve ayrıca Widget veya Sisteme yetkisiz erişimin önlenmesi ve önleyici çalışmalar için sitenin ve/veya Sistemin çalışmasını sağlayan yazılımı askıya alabilir.

-  Hizmetleri için tarifeleri tek taraflı olarak ve istediği zaman belirleyebilir ve değiştirebilir.

-  Siparişin fiyatına dahil etmek ve Alıcıdan bir hizmet ücreti almak.

-  Alıcı'dan Bilet'in tam ödemesini talep etmek.

-  Rezervasyon Süresi içinde ödemesi yapılmamışsa tamamlanmış siparişi iptal etme hakkına sahiptir. İptal edilen bir sipariş, Alıcı tarafından yeni bir sipariş oluşturulmadığı sürece yeniden ödeme için güncellenemez.

-  Alıcı tarafından işbu Sözleşmenin herhangi bir maddesinin yerine getirilmemesi durumunda, kendisine daha fazla hizmet vermeyi reddetme.

İşbu Kullanım Koşulları (ve referans olarak dahil edilen tüm belgeler), taraflar arasında işbu sözleşmenin konusuna ilişkin anlaşmanın tamamını teşkil eder ve yazılı veya sözlü olsun, taraflar arasındaki önceki tüm anlaşma ve mutabakatların yerine geçer. Bu Sözleşmenin herhangi bir hükmünde yapılan hiçbir değişiklik, tadilat veya ilave, bu Kullanım Koşullarının açık hükümlerine uygun olarak yapılmadıkça geçerli veya uygulanabilir olmayacaktır.

Bu Kullanım Koşullarının herhangi bir hükmünün herhangi bir koşul altında geçersiz veya uygulanamaz olduğu kabul edilirse, bu durum diğer koşullar ve bu Sözleşmenin diğer hükümleri altında uygulanmasını etkilemeyecektir.

Siteyi, Widget'ı, Sistemi ve İçeriği size “olduğu gibi” ve “mevcut olduğu gibi” esasına göre sağlıyoruz. Platform, Sitenin veya Widget'ın her zaman güvenli olacağını ve hatasız, arızasız veya gecikmesiz çalışacağını garanti etmez, bu nedenle Alıcı Siteyi veya Widget'ı riski kendisine ait olmak üzere kullanır. Yasaların izin verdiği en geniş ölçüde ve yürürlükteki yasaların açık veya zımni garantilerin reddine izin verdiği ölçüde, Platform, herhangi bir mülkiyet, satılabilirlik, uygunluk garantisi veya bir sonuç sözleşmesi veya kullanım veya ticaretin kullanımı sonucu ortaya çıkabilecek başka türlü garantiler dahil olmak üzere açık veya zımni tüm garantileri reddeder.

Hiçbir durumda Biz veya destekçilerimiz, tedarikçilerimiz, reklamcılarımız ve sponsorlarımız size veya bir başkasına karşı sorumlu olmayacaktır ve Alıcı, Sitenin, Widget'ın ve Sistemin, içeriğinin veya Widget kullanılarak satın alınan herhangi bir ürün veya hizmetin kullanımıyla bağlantılı olarak ortaya çıkan her türlü dava açma ve tazminat alma hakkından bilerek ve açıkça feragat eder. Siparişin gerçekleştirilmesi/ödeme prosedürü ile Hizmetlerin alınması ve kullanılmasına ilişkin bilgilerin yanlış anlaşılması veya yanlış anlaşılması sonucunda Alıcının uğradığı kayıplardan ve manevi zararlardan sorumlu değiliz.

Taraflar, işbu Anlaşma kapsamındaki yükümlülüklerini tamamen veya kısmen yerine getirmemeleri halinde, söz konusu yerine getirmemenin mücbir sebepler, yani olağanüstü ve kaçınılmaz koşullar sonucunda meydana gelmesi halinde sorumluluktan kurtulurlar. Mücbir sebepler arasında doğal afetler, askeri eylemler, grevler, doğal karışıklıklar ve protestolar, devlet yetkililerinin eylemleri ve kararları ile telekomünikasyon ve enerji şebekelerindeki arızalar yer almaktadır. 

Biz olarak, Alıcı tarafından Siteye, Widget'a ve Sisteme erişmek için kullanılan bilgi kanallarının çalışmasından ve/veya güvenliğinden ve ayrıca Alıcı tarafından işbu Sözleşme uyarınca alınan Bilet de dahil olmak üzere bilgilerin saklanmasından sorumlu değiliz.

İşbu Sözleşme ile ilgili tüm talepler veya iddialar, meydana geldikleri tarihten itibaren 10 (on) takvim günü içinde yazılı olarak sunulmalıdır. Bu süreden sonra şikayetler Tarafımızca dikkate alınmayacaktır.

Yasa dışı olduğuna veya bu Kullanım Koşullarına aykırı olduğuna inandığımız herhangi bir faaliyeti bildirme hakkımızı saklı tutarız ve yerel ve yabancı kolluk kuvvetleri veya düzenleyici makamlardan, diğer devlet yetkililerinden veya yetkili üçüncü taraflardan gelen bir ceza soruşturmasıyla ilgili doğrulanmış taleplere (örneğin, mahkeme celbi, mahkeme emri veya diğer yasal süreçler) yanıt veririz.

Site ve Widget, Bize ait olmayan veya Bizim tarafımızdan işletilmeyen diğer web sitelerine bağlantılar içerir. Bu web sitelerine bağlantı verebilmemiz, bu web sitelerinin onaylandığı veya onaylandığı anlamına gelmez. Bu web sitelerini kontrol etmiyoruz. Bu web sitelerinin içeriğinden veya bu web sitelerinin gizlilik politikalarından sorumlu değiliz. Bağlantı verdiğimiz herhangi bir web sitesinin Kullanım Koşullarını ve uygulamalarını incelemenizi öneririz. Alıcı, diğer web sitelerini riski kendisine ait olmak üzere kullanır ve bu web sitelerinin koşullarına tabidir. Alıcı, seçtiği herhangi bir bağlantının veya indirdiği yazılımın (Widget'tan veya diğer sitelerden) virüs, solucan, truva atı, kusur ve yıkıcı nitelikteki diğer öğelerden arınmış olmasını sağlamak için önlemler almalıdır.

  1. ANLAŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

Bu Kullanım Koşullarının uygulanması sırasında ortaya çıkan anlaşmazlıklar talep prosedürü ile çözülür. Talep, anlaşmazlığın ortaya çıktığı andan itibaren en fazla 10 (on) takvim günü içinde, ileri sürülen iddiaları kanıtlayan belgelerin ekiyle birlikte yazılı olarak Bize sunulur.

Bir anlaşmaya varılamaması durumunda, ortaya çıkan anlaşmazlıklar Türkiye’nin yürürlükteki mevzuatı tarafından belirlenen prosedüre uygun olarak değerlendirilir. İşbu Sözleşmede belirtilmeyen diğer tüm hususlar için Taraflar Türkiye’nin yürürlükteki mevzuatına tabidir. 

  1. DİĞER ŞARTLAR

Reşit olmayanların Siteye veya Widget'a erişimini yasaklayamayız ve hangi materyallerin çocukların görüntülemesi ve satın alması için uygun olduğuna karar vermek için ebeveynlere ve vasilere güvenmek zorundayız. Reşit olmayanlar için zararlı olan materyallere erişimi sınırlamanıza yardımcı olabilecek ebeveyn kontrolü korumaları (bilgisayar donanımı, kısıtlama yazılımı veya filtreleme hizmetleri gibi) vardır.

Etkinlik organizatörünün geçerli tüm kurallarına, politikalarına, düzenlemelerine ve koşullarına uymayı kabul edersiniz; organizatör, ödenen herhangi bir tutarı iade etmeksizin, yönetim tarafından davranışları düzensiz olarak değerlendirilen, kaba veya saldırgan bir dil kullanan veya kullanıcılar için belirlenen kurallara uymayan herhangi bir kişiyi kabul etmeme veya sınır dışı etme hakkını saklı tutar.

Alıcının Bilet satın aldığı etkinliğin halka açık olduğunu, etkinliğin gerçekleştiği mekanın içinde ve dışında görünüşünüzün ve davranışlarınızın halka açık olduğunu ve Alıcının etkinliklerdeki eylemleriniz veya davranışlarınızla ilgili hiçbir gizlilik beklentisi olmadığını kabul edersiniz. Alıcı, Bize, etkinlik organizatörlerine, Şirkete, marka ve medya ortaklarımız dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere ortaklarımıza, lisans sahiplerimize ve haleflerimize, adınızı, görüntünüzü, benzerliğinizi, eylemlerinizi, pozlarınızı, oyunlarınızı, görünümünüzü, hareketlerinizi ve ifadelerinizi herhangi bir canlı veya kayıtlı ses, video veya fotoğraf gösteriminde veya başka bir yayında kullanma izni verir, Etkinlikte veya etkinlik sırasında (oyun veya performans öncesinde, sırasında veya sonrasında) herhangi bir amaçla, herhangi bir şekilde, herhangi bir ortamda veya bağlamda, şu anda bilinen veya daha sonra geliştirilen, size veya sizin adınıza hareket eden herhangi birine başka bir izin veya tazminat ödenmeksizin yapılan sergileme, yayınlama veya çoğaltma.

Etkinliğe girerken siz ve eşyalarınız aranabilir. Alıcı bu tür aramalara rıza gösterir ve ortaya çıkabilecek ilgili tüm taleplerden feragat eder. Alıcının bu tür aramalara rıza göstermemeyi seçmesi halinde, para iadesi veya başka bir tazminat olmaksızın Etkinliğe girişiniz reddedilebilir. Belirli tesis politikaları uyarınca, ateşli silahlar, alkol, uyuşturucu, kameralar, kayıt cihazları, lazer işaretleyiciler, flaş ışıkları vb. dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere belirli öğeler tesise getirilemez.

Sahte veya kopya Biletler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Biletlerin yasa dışı olarak yeniden satılması (veya yasa dışı olarak yeniden satılmaya çalışılması), olası el koyma ve tazminat ödenmeksizin iptal için gerekçedir. Alıcı, Biletlerin yeniden satışına ilişkin tüm ilgili yasalara uymaktan sorumludur. Ayrıca, bize göre Sözleşmemizi ihlal eden veya ihlal etmiş olan kişilere Biletleme ayrıcalıklarını sınırlama veya reddetme hakkımızı saklı tutarız. Biletler, Tarafımızdan resmi yazılı izin verilmedikçe reklam, promosyon, yarışma veya çekiliş için kullanılamaz.

Herhangi bir zamanda, herhangi bir nedenle, bildirimde bulunarak veya bulunmaksızın, Siteyi veya Widget'ı veya Hizmetleri veya Sitenin, Widget'ın veya Hizmetlerin herhangi bir bölümünü geçici veya kalıcı olarak değiştirme veya durdurma hakkımızı saklı tutarız. Biz ve Şirket, Site, Pencere Aracı ve Sistem için düzenli olarak planlanmış bakım çalışmaları yürütmekteyiz. Müşterileri etkilememek için her türlü çabayı göstermemize rağmen, Site, Widget veya Hizmetlerimiz bakım dönemlerinde geçici olarak kullanılamayabilir.

Bu Kullanıcı Sözleşmesinin her paragrafının başındaki konu başlığı yalnızca referans amaçlıdır ve söz konusu paragrafın kapsamını veya kapsamını hiçbir şekilde tanımlamaz, sınırlamaz, yorumlamaz veya açıklamaz.

Kayıt sırasında Alıcı tarafından sağlanan e-posta adresine bir e-posta bildirimi göndereceğiz. Size yapılan bildirim, e-postanın gönderilmesinden 24 saat sonra gönderilmiş sayılacaktır.

Size kolaylık sağlamak için bu Sözleşmeyi başka dillere tercüme edebiliriz. İngilizce versiyon ile tercüme edilen versiyon arasında bir çelişki olması durumunda, Türkçe versiyon geçerli olacaktır.

Güvenli ticari işlemler için günümüzde mevcut olan en iyi yazılımlardan biri olan güvenli sunucu yazılımını (SSL) kullanıyoruz. Güvenlik için tüm kişisel bilgilerinizi şifreler, böylece başka hiç kimse bunlara erişemez.

Tüm sistemler güvenli bir güvenlik duvarı altyapısı ve iyi yönetilen sağlam güvenlik politikaları ile korunmaktadır. Alıcı verilerine personel erişimi, yalnızca uygun personelin iş sorumluluklarıyla tutarlı verileri görüntüleyebilmesini sağlamak için kontrol edilir. Alıcıların verileriyle yapılan tüm işlemler denetleyici personel tarafından izlenir ve bir kontrol günlüğüne kaydedilir.

Daha fazla bilgi Gizlilik Bildiriminde yer almaktadır.